• 09128885963
  • 09393993390
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مایکروسافت ( Microsoft )

در این بخش آموزش های مربوط به سیستم عامل مایکروسافت قرار دارد

×

هشدار

JFtp::login: Unable to login

JFTP: :write: عدم امکان استفاده از حالت غیرفعال

blocking-usb-ports

مسدود سازی USB در Domain و Workgroup

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یکی از چالش‌هایی که برخی از سازمان‌ها با آن رو به رو هستند و از کارشناسان پشتیبانی شبکه درخواست ارائه راهکار برای رفع این چالش را دارند این است که کاربران آن‌ها نتوانند از درگاه USB برای ذخیره ساز های برتابل استفاده نمایند تا از انتقال اطلاعات سازمان به بیرون سازمان و همچنین آلوده نمودن دستگاه توسط انواع ویروس ها به شبکه سازمان از بیرون، جلوگیری نمایند.

یکی از راهکارها برای حل این چالش استفاده از آنتی ویروس است که این راهکار مستلزم صرف هزینه های سنگین است ولی با یک راهکار بسیار ساده و بدون هزینه، با استفاده از قابلیت های درون سیستم عامل توسط کنسول Group Policy Managment  در شبکه های دامینی و شبکه های کوچک یا WorkGroup   توسط چند خط دستور در کامند لاین این مشکل را حل نماییم.

ساختار های WorkGroup

۱-برای شروع با فشردن کلید  Window عبارت CMD را تایپ نموده و  بر روی آن راستکلیک میکنیم تا آن را با دسترسی ادمین اجرا کنیم.

 

1 CMD

۲- س‍بس بعد از باز شدن محیط کامند برامبت درون آن دستور های زیر را تایب مینماییم.

2 CMD

۳-برای مسدود کردن درگاه ها دستور های زیر را در CMD تایب کنید.

reg add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor /v "Start" /t REG_DWORD /d "4" /f

۴-برای فعال کردن درگاه ها دستور های زیر را در CMD تایب کنید.

reg add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor /v "Start" /t REG_DWORD /d "3" /f

برای سهولت در انجام سریع این کار شما میتوانید کد های بالا را در فایل های  با فرمت .Bat  ذخیره نمایید و برای استفاده از آن بروی آن ها راست کلیک نمایید و با دسترسی ادمین آن ها را اجرا کنید.

جهت راحتی همکارانی که پشتیبانی شبکه را بر عهده دارند ،این لینک را جهت  دانلود فایل آماده شده قرار می دم .

3 CMD

 

 

ساختار های دامین DOMAIN

برای شروع  درون سرور دامین کنترلر وارد میشویم  و با فشردن کلید ترکیبی Window+R وارد محیط Run شده و عبارت gpmc.msc را تایپ نموده و اینتر می‌زنیم. 

1 RUN

 

بعد از باز شدن کنسول  Gpmc.msc بر روی Organition Unit مورد نظر راست کلیک کرده و  Create GPO….  را میزنیم تا برای آن قسمت از مجموعه یک قوانین واحد یا همان گروب بالیسی ایجاد کنیم که از آن قوانینی که مختص خودش است تبعیت کند و فقط بر روی آن یوزر ها و سیستم هااعمال گردد.

2 GPMC

 در این قسمت میبایست یک نام برای قوانینمان انتخاب نماییم که با این عمل یک نظم بسیارخوبی درساختار بالیسی های ما ایجاد میکند تا در آینده که ساختار شبکه گسترده گردید دچار مشکل یا اشتباه نگردیدم.  که بنده نام USB access Deny  را انتخاب کردم.

3 gpmc name

 

 بعد از ساختن و نامگزاری بالیسی مورد نظر بروی آن راست کلیک مینماییم  و گزینه Edit  را میزنیم.

 

4 GPMC edit

 

 بعد از Edit  گرفتن از بالیسی که ایجاد کردیم کنسول Group Policy management Editor  باز میشود که در این قسمت تنظیمات مربوط به یوزر ها و سیستم هارا مشاهده میکنید .

 

5 GPMC Editor

 

از انجایی که ما میخواهیم دستگاه های مورد نظر به هیچ عنوان و با هر اکانتی نتوانند فایلی را با فلش یو اس بی انتقال دهند ما میبایست بالیسی را بروی Computer Configuration  انجام دهیم سبس مسیر زیر را دنبال کنید همانند عکس زیر.

 

6 GPMC Editor

 

7 GPMC Editor

 

بعد از رسیدن به قسمت Removable Storage Access  در لیست نشان داده شده گزینه All Removable Storage Classes Deny All Access  را انتخاب میکنیم و س‍س بعد از باز شدن این قابلیت را Enable  میکنیم.

 

9 all removable

 

9 all removable   

 

 


1000 کاراکتر باقیمانده است


کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت به مهندس حسن رئیسی تعلق دارد.

طراحی،پیاده سازی و بهینه سازی توسط وب سایت سازان

WEBSITESAZAN.COM