Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)

در این قسمت در خصوص نحوه کانکتور زدن سر سیم RJ45 که در تصویر زیر مشاهده می نمائید را بر روی کابل های CAT 5 E را توضیح می دهم .

کابل Straight-Through :همان کابل معمولی است که یک کامپیوتر را به یک Device شبکه متصل می کند .در شبکه هایی با سرعت 100 معمولاً از 8 سیم داخل کابل تنها 4 عدد از آنها قابل استفاده هستند که در تصویر زیر آن را مشاهده می کنید و در صورتیکه یکی از این 4 سیم دچار اختلال شوند ،ارتباط شبکه مربوطه دچار اختلال خواهد شد .

نحوه اتصال سیم ها در دو سر کابل به سوکت RJ45 بدین صورت است که قسمت شماره 1 که در شکل نیز مشخص است از یکسر کابل به قسمت شماره یک از سمت دیگر متصل شده و به همین ترتیب قسمت 2 به 2 و 3 به 3 و در نهایت قسمت 6به 6 طرف دیگر متصل می گردد .

نکته : سیم شماره 1-3 برای ارسال اطلاعات و سیم شماره 2-6 برای دریافت اطلاعات بکار برده می شود .

برای ساخت کابل Straight-Through کافیست رنگ بندی زیر را رعایت نمائیم :


 

همانطور که در تصویر مشخص است سیم های شماره 1.2.3 و 6 در 2 سر کابل شبکه های با سرعت 100 مورد استفاده قرار می گیرد

کابل Crossover : از این کابل به منظور اتصال 2 عدد Device هم شکل شبکه استفاده می گردد .مانند اتصال 2 کامپیوتر به یکدیگر و یا اتصال 2 سویچ به یکدیگر

همانطور که در شکل قبل مشاهده کرده اید در ساخت این نوع از کابلها قسمت 1 از یک سمت به قسمت 3 از سمت دیگر و قسمت 2 به قسمت 6 از سر دیگر متصل می گردد .

به منظور ساخت کابل Crossover لازم است این رنگ بندی را رعایت نمائید .

این مطلب را برای دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn