Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.71 (12 Votes)

virtualization-vmware-logo

به راستی این برنامه چیست ؟سئوالی که خود من هم مدتها در پی آن بودم .

این برنامه جزو نرم افزاری قدرتمندی است که بیش از ۵ سال از عمر آن می گذرد و در این مدت علاوه بر استقبال بی نظیری که از آن توسط مدیران IT شده است ،جوایز زیادی را نیز برای خود کرده است .

توسط این برنامه مدیران شبکه میتوانند پس از نصب بر روی یک دستگاه کامپیوتر ( در صورت داشتن قابلیت مجازی سازی ) ،ماشین های مجازی مختلفی را  با سیستم عامل های گوناگون از جمله : ویندوزهای مایكروسافت، مک‌نتاش اپل,Linux(لینوکس) یا Net ware(نت ویر)اجرا نمایند.

 

 

این قابلیت در کنار برخی قابلیت های دیگر VMware آن را به یک وسیله ضروری برای توسعه دهندگان IT و مدیران سیستم ها ساخته است.

این ماشین های مجازی به طور همزمان روی یك ماشین فیزیكی، منفرد عمل می كنند و نیز سیستم عاملها به همراه نرم افزارهای كاربردیشان در ماشینهای مجازی همگی روی یك سخت افزار اجرا می شوند.

برنامه VMware، منابع سخت افزار فیزیكی را به منابع ماشین مجازی به گونه ای به اشتراک می گذارد كه انگار هر ماشین مجازی، پردازنده، حافظه و دیسك و ابزارهای o/I ویژه خود را دارد و همگی آنها مطابق استاندارد رایانه های X86هستند.

 

به كمك VMware میتوان شبكه های مجازی پیچیده ای را راه اندازی نمود و انواع نرم افزارها را در بسیاری از محیط ها به طور همزمان اجرا كرد و تمامی این موارد را میتوان تنها روی یک سیستم انجام داد.

با استفاده از VMware  می توان بدون نیاز به انجام عملیات پارتیشن بندی دوباره هارد، سیستم عامل جدیدی را نصب كرد و نیز بدون نیاز به بوت کردن سیستم، بین سیستم عاملهای نصب شده جا به جا شد.

 

با توجه به این قابلیت های VMWare ،صرفه جویی های زیادی را میتوان در تهیه سرور در شرکتها نمود و با تهیه یک دستگاه سرور مناسب و راه اندازی این برنامه بر روی آن ، تعداد زیادی سرور مجازی را در شبکه فعال نمود .

البته دوستان این نکته را فراموش نکنند که راه اندازی این سیستم نیاز به تخصص خاص خود را می طلبد که انشالله در فرصتهای آتی سعی می کنم که آموزشهای مربوطه را برای دوستان و همکاران در سایت قرار دهم .

 

 

 

" از اینکه در خصوص مطالب سایت اظهار نظر می کنید بسیار خوشحالم "

این مطلب را برای دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

0 #1 qazqaz 1395-08-02 08:04
با سلام مطالب جالبي بود امكان دارد نصب san با ماشين مجازي هم اموزش بديد
نقل قول کردن