Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (11 Votes)

esxi

نسل جدید محاسبات و پردازش های کامپیوتری Cloud Computing می باشد . تا کنون شرکت های معدودی اقدام به تولید نرم افزارهایی در این زمینه کرده اند ، اما تقریبا هیچ یک از آن ها نتوانسته بودند راهکاری قابل اطمینان برای Cloud Computing باشند.

این روند با ارائه اولین سیستم عامل Cloud از سوی شرکت VMware شکسته شد ، شرکت VMware با سابقه بسیار درخشان خود در زمینه تولید برنامه های کاربردی و ارائه راهکارهای مجازی پلتفرمی بی نظیر ارائه داده است که بر مبنای آن می توان حتی ریسک پذیر ترین تجارت ها را مدیریت کرد .

در اصل سیستم عامل مستقل از hypervisor ( برنامه ای که توسط آن ماشین مجازی ساخته می شود ) است که VMkernel روی آن قرار دارد .

توسط این سیستم عامل مدیران شبکه  میتوانند ماشین های مجازی زیادی را بسته به قدرت سخت افزاری سرور ایجاد نمایند و به راحتی بر روی آنها مدیریت نمایند .

مدیران شبکه میتوانند با استفاده از کنسول VMware vSphere Client بر روی این نوع سرور ها مدیریت نموده و وضعیت سخت افزاری آن را مانیتور نمایند .

از جمله مزایای آن این است که میتوانید با هزینه کم تعداد بیشتری سرور را روی خط بیاوریم و به راحتی از هر کجای دنیا بر روی آن مدیریت کرد ،کاری که من همیشه انجام می دهم .

این نکته قابل ذکر است که این سیستم عامل بر روی هر نوع سروی با هر نوع Raid control ای نصب نمی گردد و بایستی حتماً قبل از تهیه سرور این مهم را با فروشنده در میان بگذارید .

از نظر قدرت سخت افزاری سرور نیز باید این مطلب را بگویم که بسته به تعداد ماشین های مجازی که قرار است بر روی آن بالا بیاید و نوع کاری که لازم است انجام دهند بایستی سرور مناسبی را از نظر سخت افزاری تهیه نمود .

من معمولاً برای چنین سروری حداقل 64 گیگ رم و 2 ترابایت هارد انتخاب می کنم .

توی برنامه دارم که آموزش نصب و کار آن را در سایت قرار دهم تا کمک حال دوستان علاقه مند و همکارانم باشد .

لطف می کنید که نظراتتان را در خصوص مطالب بیان می کنید .

این مطلب را برای دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

0 #3 sana 1395-01-26 16:42
با عرض سلام
من میخوام در مورد exsi تحقیق کنم و برای درس مهندسی نرم افزار اون رو تحویل بدم. این موضوع به مهندسی نرم افزار بیشتر ربط داره یا به سیستم عامل؟
نقل قول کردن
+2 #2 رئیسی 1392-07-21 16:55
به نقل از mahshid:
از مطالب مفید تون ی دنیا تشکر

این قسمت جمله شما که فرمودید برای این چنین سرورهای از 64 گیگ رم و 2 ترابایت هارد استفاده می کنید رو من متوجه نشدم یعنی ماهم نیاز به این چنین رمی داریم ؟

با سلام
خوشحالم که مورد پسند قرار می گیرد .
در خصوص سئوالتان باید بگویم که بسته به تعداد سرور مجازی و نوع سرویس ارائه شده بر روی آنها دارد که چه مقدار RAM و یا هارد تهیه گردد .
ولی به طور کل هر چه بیشتر باشد خوب به مراتب بهتر خواهد بود
نقل قول کردن
+1 #1 mahshid 1392-07-21 09:10
از مطالب مفید تون ی دنیا تشکر

این قسمت جمله شما که فرمودید برای این چنین سرورهای از 64 گیگ رم و 2 ترابایت هارد استفاده می کنید رو من متوجه نشدم یعنی ماهم نیاز به این چنین رمی داریم ؟
نقل قول کردن