مهندس حسن رئیسی  کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاور رسمی و مورد تائید نظام صنفی رایانه ای استان تهران  کارشناس رسمی و مورد تائید شرکت مایکروسافت  دارای مجوز احراز صلاحیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای  عضو انجمن انفورماتیک ایران عضو انجمن کامپیوتر ایران بیش از 25 سال تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  جهت مشاوره و عقد قرارداد با من تماس حاصل فرمایید. Info@raeissi.com  - 09128885963

نحوه تغییر دادن صفحه Access Deny در WebProxy میکروتیک

Raeissi-Access-deny_0

یکی از کارهایی که در شبکه های کامپیوتری توسط مدیران شبکه صورت می پذیرد تغییر دادن برخی از پیغامهای نمایش داده شده به کاربران شبکه است که کار را برای کاربران به جهت درک بهتر پیغامهای نمایش داده شده در شبکه صورت می دهند.

در اینجا نحوه تغییر دادن صفحه Access Deny ( عدم مجاز بودن کاربر به دیدن صفحه درخواستی در اینترنت ) را در میکروتیک در شرایطی که میکروتیک شما سرویس Web Proxy را ارائه نماید آموزش می دهم .

برای این منظور به روش زیر عمل می کنیم :

در اینجا ما  در وب پروکسی تعریف کرده ایم که کاربران در صورت وارد کردن www.yahoo.com در مرورگر خود صفحه Access Deny نمایش داده شود. به صورت پیش فرض در میکروتیک صفحه ای با مشخصات زیر نمایش داده می شود.

برای تغییر این صفحه در مرورگر و یا در آدرس بار پنجره My Computer سیستم خود آدرس  ftp://Mikrotik-IP (به طور مثال ftp://172.25.27.105) را درج کنید و سپس User و  Password روتر را وارد کرده  تا صفحه FTP میکروتیک  باز شود.

در صفحه باز شده به دایرکتوری webproxy بروید. یک فایل HTML به صورت دلخواه و با نام error.html طراحی کنید و در این دایرکتوری جایگزین فایل قبلی نمایید.

 

حال اگر در مرورگر خود آدرسی که Deny شده است را وارد کنید فایل HTML با تغییرات دلخواه شما نمایش داده می شود.

برای نمونه یک فایل HTML طراحی کرده ایم که شما می توانید از لینک زیر آن را دانلود نمایید.

برای دانلود فایل اینجا کلیلک نمایید. 

مهم: درصورتی که بخواهید یک فایل HTML طراحی نمایید لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

1. در هنگام ذخیره فایل آن را با استاندارد utf-8 ذخیره نمایید و یا کد زیر را در تگ head اضافه کنید.

<meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=utf-8″ />

 2. در فایل خود نمی توانید از کدهای مربوط به عکس استفاده نمایید زیرا اگر عکس را در دایرکتوری webproxy قرار دهید در زمان لود شدن صفحه error مسیر عکس را از صفحه deny شده جستجو می کند و چون عکس را پیدا نمی کند آن را نمایش نمی دهد. برای این کار بهتر از عکس خود را با کدهای CSS طراحی کنید.

در صورت مفید بودن این مقاله ،آن را به اشتراک بگذارید .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در tumblr

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *