مهندس حسن رئیسی  کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاور رسمی و مورد تائید نظام صنفی رایانه ای استان تهران  کارشناس رسمی و مورد تائید شرکت مایکروسافت  دارای مجوز احراز صلاحیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای  عضو انجمن انفورماتیک ایران عضو انجمن کامپیوتر ایران بیش از 25 سال تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  جهت مشاوره و عقد قرارداد با من تماس حاصل فرمایید. Info@raeissi.com  - 09128885963

کارت شبکه چیست ؟

LanCard

Network Interface Card ( NIC ) :

کارت شبکه ، يکی از مهمترين عناصر سخت افزاری در زمان پياده سازی يک شبکه کامپيوتری است . هر کامپيوتر موجود در شبکه ( سرويس گيرندگان و سرويس دهندگان ) ، نيازمند استفاده از يک کارت شبکه است . کارت شبکه ، ارتباط بين کامپيوتر  و  محيط انتقال ( نظير کابل ها ی مسی و يا فيبر نوری ) را فراهم می نمايد .اکثر مادربردهای جديدی که از آنان در کامپيوترهای شخصی استفاده می گردد ، دارای يک اينترفيس شبکه ای onboard می باشند . کامپيوترهای قديمی و يا کامپيوترهای جديدی که دارای اينترفيس شبکه ای onboard نمی باشند ، در زمان اتصال به شبکه ، می بايست بر روی آنان يک کارت شبکه نصب گردد.

شکلهای زير نمونه هایی از کارت شبکه های دارای پورت RJ-45 است .

وظايف کارت شبکه

– تبدیل بیت ها و یا همان اطلاعات کامپیوتر به سیگنال های الکترونیکی و یا سیگنالهای نوری و انتقال آن به روی کابل شبکه و یا فیبر نوری

– تشخیص توپولوژی شبکه

– خواندن سیگنالهای روی سیم


تست کارت شبکه

همانند تصویر زیر با استفاده از دستور Ping 127.0.0.1 میتوانید کارت شبکه را تست نمائید که آیا درست کار می کند و یا خیر .در اصل داخل خود کارت شبکه می چرخد و کنترل می نماید.

همانند تصویر زیر با استفاده از دستور Ping آدرس اختصاص داده شده به سیستم خود را Ping نمائید ،در صورت دریافت پاسخ درست ،متوجه درست نصب شدن پروتکل بر روی کارت شبکه خود خواهید شد .

همانند تصویر زیر با استفاده از دستور Ping آدرس اختصاص داده شده به سیستم خود را Ping نمائید ،در صورت دریافت پاسخ درست ،متوجه درست نصب شدن پروتکل بر روی کارت شبکه خود خواهید شد .

همانند تصویر زیر در صورتیکه پس از صدور دستور Ping یکی از آدرس های شبکه خود با پیغام Request Time مواجه شوید ،یکی از دلایل مهم آن ممکن است این باشد که در سر راه سیستم فوق فایروالی وجود دارد که جلوی request های ICMP را می گیرد که با باز کردن آن بر روی فایروال مربوطه مشکل مرتفع خواهد شد .


همانند تصویر زیر در صورتیکه پس از صدور دستور Ping یکی از آدرس های شبکه خود با پیغام Destination host unreachable مواجه شوید ،این نشان از آن است که چنین سیستمی در شبکه وجود ندارد .

در صورت مفید بودن این مقاله ،آن را به اشتراک بگذارید .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در tumblr

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *