مهندس حسن رئیسی  کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاور رسمی و مورد تائید نظام صنفی رایانه ای استان تهران  کارشناس رسمی و مورد تائید شرکت مایکروسافت  دارای مجوز احراز صلاحیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای  عضو انجمن انفورماتیک ایران عضو انجمن کامپیوتر ایران بیش از 25 سال تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  جهت مشاوره و عقد قرارداد با من تماس حاصل فرمایید. Info@raeissi.com  - 09128885963

ساختن مودم وایرلس ( AP ) در محیط ویندوز 8 به بالا PC & Laptop

adhoc

یکی از سئوالاتی که در بیشتر مواقع توسط کاربران پرسیده می شود این سئوال است که به چه طریقه ای میتوانیم کارت وایرلس کامپیوتر خودمان را همانند یک اکسس پوینت ( AP ) طوری برنامه ریزی کنیم که بتوانیم با تولید SSID مخصوص برای آن،دیگر دستگاه ها را به آن متصل کرده و از شبکه آن استفاده نمائیم.

در این مقاله سعی می کنیم که این مهم را به شما دوستان عزیز آموزش دهیم .

شبکه Ad Hoc یکی از گزینه‌های اشتراک گذاری اینترنت با سایر کامپیوتر‌ها در ویندوزهاست منتها تنها محدودیت این شبکه این است که فقط برای کامپیوترهای ویندوزی این امکان وجود دارد یعنی بخواهید از لپ تاپ خود به گوشی اینترنت دهید، نمی‌تونید و برای اشتراک اینترنت با غیر از کامپیو‌تر باید یکی از نرم افزارهای هات اسپات مثل Connectify استفاده کنید که کامپیو‌ترتون رو به یک مودم وایرلس تبدیل می‌کنند.

تا ویندوز 7 این تنها راهی هست که می‌تونیم انجام دهیم ولی اگر شما ویندوز 8 یا بالاتر دارید برای تبدیل به یک هات اسپات لازم به نصب نرم افزارهای اضافی ندارید و با ویژگی مخفی که در این ویندوز هست با یه دستور در CMD می‌تونیم WiFi Hotspot رو در ویندوز فعال کنید.

قبل از هر چیز، از تجهزیات خود مطمئن شوید؛ اگر یه لپ تاپی دارید که ویندوز هشت دارد که هیچ ولی اگر از کامپیوتر شخصی استفاده می‌کنید باید یک آداپتور وای فای داشته باشید.

حالا بیاییم مراحل زیر رو دنبال کنیم و ویندوز خود روبه یک وای فای هات اسپات تبدیل کنیم.

ابتدااز منوی استارت در کادر جستجو کلمه cmd رونوشته و صبر کنید وقتی اومد روی آن راست کلیک کنید و گزینه Run As Administrator رو انتخاب کنید تا دسترسی کامل و بی دردسر داشته باشیم.

برای این که مطمن بشویم که کارت وایرلس ما این قابلیت را پشتیبنی میکند میبایست دستور

netsh wlan show driver  سپس در نتایجی که به ما نشان داده شده است به دنبال این گزینه میگردیم

Hosted network supported  : Yes

سپس بعد از مشاهده این پیغام اطمینان میرود که کارت وایرلس لپتاب یا سیستم شما قادر به پشتیبانی میباشد.

بعد از مراحل شناخت سخت افزار با  این دستورشروع به ساخت این مودم مینماییم.

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=wWw.raeissi.com key=12345678

ssid نام هات اسپات و key پسوردی است که شما روی وای‌فای تعیین می‌کنید.

پس از پیام موفق بودن ، دستور زیر رو نیز وارد کنید تا هات اسپات مجازی شما ساخته شودکه باید پیام “The hosted  network started” برای شما نمایش دهد.

netsh wlan start hostednetwork


حالا اگر ازکنترل پنلبه ترتیب بهبخش Network and InternetوNetwork and Sharing Centerبرید باید متوجه کانکشنVirtual Local Area Connection که جدیداً به لیست اضافه شده، باشید ولی این پایان کار نیست واگر دقت کنید روبروی Hotspot جملهNo network access نوشته که نشونهوصل نبودن به اینترنت است.

در بخش Network and Sharing Center در سمت راست کانکشن اصلی رویEthernet کلیک کنید تا پنجرهProperties باز شود بعد به تبSharing برید.

گزینه اول یعنیAllow other network users to connectرو فعال کنید و در منویی که ظاهر می‌شود مورد Virtual Local Area Connection رو انتخاب و OK کنید تا این کانکشن نیز به اینترنت وصل شود.

حالا ویندوز شما بعنوان یک رو‌تر مجازی عمل کرده می‌تونید تمامی وسایلی که قابلیت وای‌فای دارند رو بهش متصل کنید. می‌بینید که شما که بوسیله کابل شبکه به اینترنت وصل می‌شوید به این سادگی با چند کلیک و یه دستور می‌تونید لپ تاپ یا کامپیوترتون رو به یه هات اسپات تبدیل کنید؛ این ترفند برای ویندوز ۸.۱ هم هست و به احتمال زیاد روی ویندوزهای هشت به بعد نیز وجود خواهد داشت.

در صورت مفید بودن این مقاله ،آن را به اشتراک بگذارید .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در tumblr

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *