مهندس حسن رئیسی  کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاور رسمی و مورد تائید نظام صنفی رایانه ای استان تهران  کارشناس رسمی و مورد تائید شرکت مایکروسافت  دارای مجوز احراز صلاحیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای  عضو انجمن انفورماتیک ایران عضو انجمن کامپیوتر ایران بیش از 25 سال تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  جهت مشاوره و عقد قرارداد با من تماس حاصل فرمایید. Info@raeissi.com  - 09128885963

مدارک Cisco

Cisco-certified

شرکت سيسکو مدارک گونانوني را در سطوح و شاخه هاي متفاوتي ارايه مي کند. هر کدام از مدارک سيسکو حوزه خاصي از مفاهيم شبکه اي را تحت پوشش مي دهد. سيسکو براي معرفي بهتر سطوح مدارک خود هرم هايي را تاسيس کرده است که در راس هر يک از آنها بالاترين مدرک و در قاعده ي هرم مدرک ورودي شرکت بيان شده است .سيسکو و مدارک آن بر پايه ي استاندارد هاي عالي و بين المللي بنا نهاده شده و بنابراين اخذ هر يک از مدارک سيسکو چه براي متخصصان و مديران شبکه و چه براي شرکت ها و سازمان هايي که قصد استخدام افراد متخصص را دارند ، ارزشمند است . سيسکو به منظور تعليم افراد براي طراحي و نگهداري شبکه هاي کامپيوتري در 150 کشور جهان مراکز آموزشي برپا کرده است .مدارک شرکت سيسکو در سه سطح به دانشجويان عرضه مي گردد و گذراندن هر سطح پيش نياز تحصيل در سطوح بالاتر سطح است.

مدارک سطح همکار (Associate )

نخستن گام در شبکه هاي سيسکو با اين سطح برداشته مي شود . همچنين در اين سطح يک مدرک موقت ، به نام مدرک CCNET . براي کساني که با مشاغل ساده تر ارتباط دارند فدر نظر گرفته شده است . مدارک سطح همکار در حقيقت آغاز کار با شبکه است و دانشجويان اين دوره ها در حقيقت کار آموز به شمار مي آيند.

مدارک حرفه اي (Professional )

اين سطح از مدارک ،مدارک تکميلي شرکت سيسکو است و دارنده ي اين مدارک در رده نيروهاي متبحر و ماهر به شمار مي آيد .

مدارک تخصصي(Expert )

دستيابي به اين سطح از مدارک شرکت سيسکو بالاترين مرحله براي متخصصين و افراد حرفه اي در شبکه است و افراد پس از اخذ گواهي نامه به عنوان متخصص و استاد شناخته مي شوند .مدرک CCNA

CCNA مخفف کلمه Cisco Certified Network Associate است و دارنده آن را شرکت سیسکو به‌عنوان همکار شبکه قبول دارد! این مدرک به کسانی تعلق می‌گیرد که پس از گذراندن آن توانائی نصب و راه اندازی و خطایابی صد Node در شبکه را داشته باشند. همچنین طی گذراندن این مدرک فرد مورد نظر با پروتکلهای پایه شبکه مثل IP – IPX – VLAN – GRP آشنائی پیدا می‌کنند .

مدرک CCNP

CCNP مخفف Cisco Certified Network Professional است که معمولا افراد پس از گذراندن CCNA اقدام به گذراندن این دوره می‌نمایند . تفاوت اصلی این مدرک با CCNA در این است که فرد پس از گذراندن این دوره توانائی شبکه‌بندی بین Nodeهای بیشتری ( از 100 نود تا 500 نود ) و افزوده شدن تعداد بیشتری پروتکلهای شبکه نظیر PPP ,PSTN, DDR,X25, Isl, Isdn ,Frame realy ,IP, IGRP Appletalk, RIP,IP RIP , Vlsm , BGP , 802.10 , OSPF , IGRP IPX را دارد.

مدرک CCNP را افرادی می­توانند اخذ کنند که دارای مدرک CCNA یا CCDA باشند.

برای اخذ مدرک CCNP آزمون­های زیر باید با موفقیت پشت سر گذاشته شوند:

642-801 (BSCI) Building Scalable Cisco Internetworks
642-811 (BCMSN) Building Cisco Multilayer Switched Networks
642-821 (BCRAN) Building Cisco Remote Access Networks
642-831 (CIT) Cisco Internetwork Troubleshooting
Or
642-891 Composite (BSCI) Building Scalable Cisco Internetworks and (BCMSN) Building Cisco Multilayer Switched Networks
642-821 (BCRAN) Building Cisco Remote Access Networks
642-831 (CIT) Cisco Internetwork Troubleshooting

مدرک CCDA

یکی دیگر از مدارک سیسکو مدرک CCDA یا Cicso Certified Design Associate است. این مدرک بیشترین توجه خود را روی طراحی و مهندسی شبکه معطوف نموده است.

مدرک CCDP

مدرک CCDP یا Cicso Certified Design Professional یعنی طراح حرفه‌ای شبکه مورد تائید سیسکو.

مدرک CCIE

یکی از مدارک سیسکو CCIE یا Cisco Certified Internetwork Expert می باشد .

مدرک CCIP

شرکت Cisco جدیدا اقدام به برگزاری دوره CCIP نموده است که در آن بصورت محض روی مباحث IP , DSL پرداخته می‌شود .

در صورت مفید بودن این مقاله ،آن را به اشتراک بگذارید .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در tumblr

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *