مهندس حسن رئیسی  کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاور رسمی و مورد تائید نظام صنفی رایانه ای استان تهران  کارشناس رسمی و مورد تائید شرکت مایکروسافت  دارای مجوز احراز صلاحیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای  عضو انجمن انفورماتیک ایران عضو انجمن کامپیوتر ایران بیش از 25 سال تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  جهت مشاوره و عقد قرارداد با من تماس حاصل فرمایید. Info@raeissi.com  - 09128885963

Putty چیست ؟

putty

Putty یک نرم افزار رایگان open surce برای محیط windows  می باشد که با استفاده از آن میتوانیم به یک server راه دور که با پلتفرم Unix می باشد و از طریق درگاه های Raw و RLogin،telnet،SSH متصل شویم .

متاسفانه مشاهده شده است که در بسیاری از موارد به دلیل مشکلات اینترنتی ،پورتهای پیش فرض این سیستم دچار اختلال شده و امکان برقرراری اتصال به سرور وجود ندارد که توصیه ما به دوستان این است که از پورتهای جایگزین و غیر استاندارد برای این مسئله استفاده نمایند که برای آموزش نحوه جایگزین کردن پورتهای غیر استاندارد به جای پورتهای استاندارد میتوانید به آموزش تغییر پورت مراجعه نمائید.

به منظور کار با این برنامه به روش زیر عمل می کنیم :

1- در ابتدا نرم افزار را در اینترنت پیدا کرده و آن را دانلود نمائید .دانلود برنامه Putty

2- برنامه فوق را اجرا نموده تا شکل زیر برای شما نمایان شود .در برنامه فوق در بخش آدرس ،IP سرور خود را وارد نموده و سپس نوع اتصال خود را به همراه پورت آن مشخص نمائید.به طور مثال برای اتصال از طریق درگاه ssh بصورت پیش فرض از پورت  22 بایستی استفاده کنیم و در انتها روی open کلیک می کنیم .

2- حال در صورت عدم وجود اشکال در نحوه اتصال به سرور ،پنجره زیر برای شما باز شده و از شما کلمه کاربری و رمز پرسیده می شود . کافیست کلمه کاربری خود را که در سیستم های بر پایه یونیکس Root می باشد را به همراهکلمه رمز خود وارد نمائید .

3- در صورت درست بودن کلمه کاربری و رمز ، سرور اجازه دسترسی را به شما خواهد داد،شما میتوانید از این لحظه به بعد بر روی سرور خود کار نمائید

در صورت مفید بودن این مقاله ،آن را به اشتراک بگذارید .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در tumblr

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *