مهندس حسن رئیسی  کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاور رسمی و مورد تائید نظام صنفی رایانه ای استان تهران  کارشناس رسمی و مورد تائید شرکت مایکروسافت  دارای مجوز احراز صلاحیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای  عضو انجمن انفورماتیک ایران عضو انجمن کامپیوتر ایران بیش از 25 سال تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  جهت مشاوره و عقد قرارداد با من تماس حاصل فرمایید. Info@raeissi.com  - 09128885963

کنترل پهنای باند کلاینت ها

bandwidth

 سلام خدمت دوستان عزیز در این هفته قصد دارم به قولی که بهتون دادم درمورد نرم افزارBandwidth Management and Firewall  عمل کنم همانطور که در جریان هستید در بخش اموزش و راه اندازی NAT Server 2008r2 بعد از کانفیگ این سرویس قصد مدیریت پهنای باند کلاینت هارو داریم.

دوستانی که مقاله قبل مربوط به NAT Server 2008r2  را مطالعه نکردند در جریان باشند که این بخش قسمت دوم ان مقاله میباشد و بهتره یک مطالعه داشته باشند.

خب من میخوام این نرم افزارو روی سرور NAT  نصب کنم و سپس با یک رول کانفیگ پهنای باند مجموعه را کنترل کنیم.

من این نرم افزار رو از http://www.softinengines.com دانلود کردم البته این نرم افزار محدود به 30 روز میباشد شما میتونید نسخه اکتیو شده این  نرم افزار رو از سایت های ایرانی  دانلود کنید. درون سایت اصلی چند Topology  قابل استفاده از این نرم افزار رو توضیح داده میتونین مطالعه کنین.

من فایل نصبی رو درون سرور انتقال دادم و اول از همه نصبش میکنم.

خب من شروع به نصب این نرم افزار باحال میکنم.

بعد از چندبار Next  زدن و تمام شدن Extract  ازتون اجازه نصب درایور مجازی خودش رو میخواد مانند تصویر پایین.

ما این اجازه رو با کلیک بر روی Install   بهش میدیم تا نصبش کنه.

سپس بعد از اتمام نصب در قسمت استارت دنبالش میگردیم و اجراش میکنیم.


بعد از اجرا کردن نرم افزار در مرحله اول ازتون میخواد که با وارد کردن مشخصات سرور خود وارد کنسول مدیریتی ان شویم اما ما در حال حاضر اولین سرورمون هستش و بر روی Localhost  هستیم با کلیک بر روی Cancel  کار رو دنبال میکنیم.


بعد از Skip  کردن مرحله قبل ویزارد کانفیگ نرم افزار رو میبینیم خب در این قسمت نوع توپولوژی مون رو باید انتخاب کنیمم.

در سناریوی که باهم انجام دادیم و NAT  راهندازی کردیم گذینه ی مناسب برای این سناریو گذینه  اول هستش که در ان اشاره به  سناریو ما دارد و گذینه دوم مربوط به سناریو خیلی ساده   Ethernet Bridge دارد.


در این بخش میبایست  Public Interfaceسرور رو انتخاب کنیم . من در Local Area Connection اسم اینترفیس ها را تغیر دادم تا دچار مشکل نشم. خب من Internet  رو انتخاب میکنم و Next  میکنم.

سپس در این بخش Internal or Private Interface انتخاب میکنم و Next  میکنم.


 سپس گذینه دوم را که به کانفیگ کردن اینترفیس خارجی اشاره کرده انتخاب میکنیم و Next  میکنیم.

سپس د مرحله اخر Start filter wizard. رو انتخاب کرده و Finish  رو میزنیم.

بعد از تمام شدن کانفیگ اصلی نرم افزار wizard filter  باز میشود در این قسمت باید پهنای باندی که میخواهید از این اینتر فیس عبور کند را به  Kbit/s  نوشته و Next  میکنیم.

سپس در این مرحله ترافیک عبوری را انتخاب میکنیم من گذینه دوم رو انتخاب میکنم به همه ی ترافیک شبکه اعمال بشه و Finish.

سپس بعد از ساختن ویزارد اعمال محدودیت باید ان را در لحظه اعمال کنید برای این کار در قسمت Toolbar قسمت بالا سمت راست بر روی گذینه Configuration  کلیک میکنم و Apply میکنیم. و تمام

من پهنای باندی که خودم برای این محدودیت اعمال کردم 1Mbit/s معادل 131072kbit/s هستش و در بخش تست هم مشاهده خواهید کرد در تصویر پایین.

در صورت مفید بودن این مقاله ،آن را به اشتراک بگذارید .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در tumblr

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *